بلاگ

مفتول مسوار چیست و موارد استفاده آن

مفتول مسوار جوشکاری

مقتول‌های مسوار با اندازه‌ها و قطرهای متفاوت در صنایع گوناگونی به کار برپه می‌شوند. همچنین یکی از مواد مورد نیاز در صنعت جوشکاری برای متصل کردن لوله‌های مسی به یکدیگر، سیم جوش مسی است که به عنوان فیلر جوشکاری توسط جوشکار استفاده می‌شود. جوشکاران برای پر کردن درز جوش به عنوان ماده پرکننده جبرانی از مفتول بهره می‌برند.

انواع سیم جوش مسی

مفتول‌های مسوار تولید شده دارای ترکیبات متفاوتی است که برای هر جوشکاری، یک نوع سیم مسی با ترکیبات مشخص استفاده می‌شود. شرکت رایکا سدید سیم آذرخش  در زمینه عرضه سیم‌های جوش مسی در انواع سیم جوش مسی دارای کادمیم و بدون کادمیوم یک شرکت معتبر و شناخته شده است.

مشخصات سیم جوش مسی دارای کادمیم این شرکت، پایین بودن دمای جوش، سیالیت فوق‌العاده و بازه ذوب کم است. آلیاژ مفتول مسی دارای کادمیم استحکام مکانیکی بالایی دارد و در محیط‌های دارای کلر، گوگرد و بخار مقاومت خوبی در برابر خوردگی دارد. از این رو مفتول مسی به علت دارا بودن کادمیوم و بخارات سمی آن در محیط‌های دارای تهویه مناسب استفاده می‌گردد.

برای جایگزینی این مفتول مسی، مفتول مسی بدون کادمیوم در نظر گرفته شده است که بدون بخارات سمی و دارای درصد مس و نقره بیشتری است. خصوصیات این نوع مفتول مسی سیالیت متوسط و گستردگی بازه ذوب نسبت به مفتول مسی کادمیوم ‌دار است.

برخی از جوشکاران نیز برای جوشکاری نیازمند سیم‌جوش مس-فسفر هستند که این نوع مفتول مسی نیز از ویژگی‌ها و قابلیت‌های به خصوصی برخوردار است. با وجود فسفر در این مفتول، درصد مس کاهش می‌یابد و باعث جلوگیری از اکسیده شدن نقره می‌گردد. این مفتول مسی آلیاژی، خود فلاکس شونده برای جوشکاری مس خالص می‌باشد. مفتول مسوار آلیاژی دارای فسقر کمتر و نقره بیشتر رفتار پلاستیک بیشتری دارد و آلیاژ دارای فسفر بیشتر سیال‌تر است.

مفتول مسوار کلاف

انتخاب نوع مفتول مسوار در جوشکاری

در صنعت جوشکاری برای انتخاب نوع مفتول جوش مسی، سه عامل را در نظر می‌گیرند اعم از جنس فلز نیازمند جوشکاری، فشار درون مدار و لرزش تجهیزات.

اگر جوشکاری تحت فشار معمولی انجام گیرد مفتول مسی بدون نقره یا مفتول مسی صفر درصد به کار گرفته می‌شود و اگر فشار بالا باشد، مفتول مسی ۲ تا ۵ درصد مورد نیاز است. درصورت زیاد بودن ارزش تجهیزات، لازم است که درجهت استحکام بیشتر جوش، مفتول مسی دارای نقره استفاده شود.

خرید مفتول مسوار جوشکاری

برای خرید مفتول مسی به کار رفته شده در صنعت جوشکاری، با توجه به اطلاعات ذکر شده در بالا، بایستی ضروریات و شرایط کاری خود را مشخص نموده و با کارشناسان مجرب و با تجربه ما مشورت نمایید. کارشناسان مربوطه برای تهیه مفتول مسوار مورد نیاز کارتان، شما را راهنمایی خواهند کرد و در این صورت است که شما می‌توانید کاملا از خرید خود رضایت داشته باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *